Київська територіальна організація

5558_p_18_img_0001

Депутат Макарівської районної ради, член фракції «БПП «Солідарність» благочинний архімандрит Філарет (Єгоров) не звик сидіти, склавши руки. Вже четвертий рік поспіль з його ініціативи, як заступника голови постійної Комісії Макарівської районної ради з питань охорони здоров’я, екології, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту населення та благодійності, у духовно-просвітницькому центрі «Ковчег» працює літній табір для дітей загиблих і поранених ветеранів АТО та вимушених переселенців зі Сходу України.

Цьогоріч парафіяльний табір прийняв на поселення 35 дітей із різних куточків України, а на вихідні кількість мешканців поселення зростала до півсотні, і це не рахуючи волонтерів як з України, так і з Італії, Білорусі, Великої Британії та інших держав.

Тут кожна родина має свою історію, затьмарену подіями на Донбасі. Однак два тижні, проведені разом, для всіх стали і відпочинком, і душевним зціленням.

«Цього року тема нашого табору — «Пригоди Піноккіо» (за мотивами книжки Карла Коллоді). Це історія кожного з нас: як із дерев’яної ляльки можна перетворитися на справжню людину», — розповідає координатор табору «Мости надії» італійка Франческа Перруккіні.

5558_p_18_img_0003

Для дітей тут купа веселих пригод. У «Театральній майстерні Манджафоко» з режисером Сергієм Дудком вони протягом чотирьох днів поставили дивовижний спектакль про Піноккіо; у «Художній майстерні Джепетто» з майстринею Світланою Сис ознайомилися з технікою декупажу та вітражу, виготовляли листівки й креативні рукотвори; у «Художній майстерні Арлекіно» з Іриною Строцевою створювали маски в техніці пап’є-маше, а також декорації й костюми до нашої вистави, вивчали англійську мову з нашим другом, волонтером з Англії Робертом Трівассом.

5558_p_18_img_0005

Напередодні початку роботи табору «Мости надії» отець Філарет опікувався 46 дітьми з лінії розмежування (Маріупольський, Мар’їнський, Ясинуватський, Костянтинівський райони, міста Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Торецьк, Новгородівка та Часів Яр Донецької області). Їхні поселення у Сквирі, що на Київщині, організовані з ініціативи голови Сквирської районної державної адміністрації Київської області Василя Галюка також уже стали традиційними.

5558_p_18_img_0002

Турботами священика діти побували з благодійною екскурсією-паломництвом у Києво-Печерській лаврі.

Юних громадян нашої країни, які не з розповідей знають, що таке обстріли, що таке війна, тепло прийняли в Києво-Печерській лаврі, — розповів архімандрит Філарет. — Тут, де спочивають наші святі співвітчизники, до них і разом із ними до Господа щодня підноситься молитва за нашу державу, за мир у ній, за цих діточок і за всіх людей, які потребують допомоги від всемилостивого Бога.

Учасники благодійного паломництва як благословення від Київської митрополії отримали ікони преподобних києво-печерських отців, а також солодкі гостинці.

За сприяння народного депутата України, члена фракції «БПП «Солідарність» Руслана Сольвара цього ж дня діти побували у Верховній Раді України, де на власні очі побачили роботу народних обранців нашої країни та змогли оцінити масштабність сесійної зали парламенту.

Разом з архімандритом Філаретом з ініціативи представників «Солідарності» в органах державної влади юні донеччани відвідали й Київську обласну державну адміністрацію, де вони мали зустріч з її головою Олександром Горганом. Він сердечно привітав гостей від імені всіх жителів області й наголосив на тому, що всі, хто живе в Україні, є однією великою сім’єю. Олександр Горган подякував священнослужителям Макарівського вікаріатства УПЦ, які провадять постійну роботу із сім’ями українських військовослужбовців, особливо з тими родинами, чиї сини, чоловіки й батьки загинули чи зазнали поранення на Сході нашої держави, здійснюючи соціальне служіння в області, і запевнив, що з боку влади завжди буде підтримка в цих питаннях.

5558_p_18_img_0004

Присутній голова Сквирської районної державної адміністрації Василь Галюк (організатор таборів для дітей із прифронтових містечок і сіл) як ветеран війни в Афганістані зі свого боку зазначив, що такі ініціативи сприяють встановленню миру на українській землі.

ЧИТАТИ ІНШІ НОВИНИ

Події

Інші організації

Карта Івано-Франківська область‎ Автономна Республіка Крим Вінницька область Волинська область Дніпропетровська область Донецька область Житомирська область Закарпатська область‎ Запорізька область‎ Кіровоградська область‎ Київська область Луганська область‎ Львівська область Миколаївська область Одеська область‎ Полтавська область‎ Рівненська область Сумська область‎ Тернопільська область Харківська область‎ Херсонська область‎ Хмельницька область‎ Черкаська область Чернівецька область Чернігівська область

Опитування

Чи задовільняє Вас українська преса?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...
  • RSS Новини України